Як світло впливає на наші улюблені кольори

Оберіть кольори для нового будинку в залежності від особливості освітлення в кімнатах.

Як підібрати колір фарби під освітлення в моїй кімнаті?

Дивно, наскільки по-різному той самий колір може виглядати в залежності від того, як на нього падає світло.

Куди виходять вікна, ранок зараз чи вечір, природне світло чи штучне освітлення – все це впливає на колір ваших стін.

Якщо ви тільки-но переїхали в новий будинок і вибираєте кольори для фарбування стін, перегляньте наші поради щодо підбору кольору в залежності від освітлення.

Щоб максимально використовувати природне освітлення, рекомендуємо бліді тони – вони відбивають світло назад у кімнату та створюють світлий та легкий простір. Золотисті тони додадуть сонячності та літа, а ніжні блакитні зроблять простір прохолоднішим і спокійнішим.

Кімнати, освітлені сонцем протягом усього дня

Для них підібрати колір найпростіше. Ці кімнати весь день купаються в м'якому світлі, тому їм підходить практично будь-який колір.

Яскраві та насичені кольори теж мають чудовий вигляд у такому світлі.

Які кольори вибрати? Для спокійного інтер'єру спробуйте F6.07.82 або S6.15.65, для сміливішого -- Y9.35.30, N7.31.40 або R8.50.50

Кімнати з ранковим сонцем

У кімнатах із вікнами на схід за день відбувається найбільше змін в освітленні. На світанку світло трохи рожеве, а з підйомом сонця він переходить у блакитний.

Щоб кімната була світла весь день, пофарбуйте стіни в блідий блакитний або зеленуватий. Кімната оживатиме при сонячному світлі й залишатиметься свіжою та світлою після обіду.

Які кольори вибрати? Спробуйте S6.11.73, T0.12.73 або L2.03.87

Кімнати, в які сонце світить ближче до вечора

Ці кімнати в цілому здаються прохолоднішими вранці та теплішими в другій половині дня. Щоб простір був яскравим і радісним вранці, виберіть жовті сонячні відтінки, а якщо вам важливіше розслабитися ввечері — більше підійдуть блакитні тони.

Бліді відтінки сірого збирають усі плюси: якщо ви оберете такий, в якому немає блакитних тонів, він буде досить теплим вранці та свіжим та повітряним вечорами.

Які кольори вибрати? Вам сподобаються F2.35.75, T1.23.63 або W0.05.55.

Кімнати, в які потрапляє трохи природного світла

Кімнати, в які потрапляє мало сонячного світла, можуть здаватися холодними, тому краще їх фарбувати в теплі відтінки. Карамельно-оранжеві та насичені золотисті кольори, а також нейтральні з червоними тонами чудово зігрівають.

Які кольори вибрати? Спробуйте C6.22.61, F5.15.79 або Z3.23.24.

Куди виходять вікна, ранок зараз чи вечір, природне світло чи включене освітлення – все це впливає на колір ваших стін.

Кімнати, освітлені штучним світлом

  1. Лампи з жовтуватим світлом, а також свічки ідеальні для теплих відтінків, наприклад, червоних та помаранчевих. Саме тому червоний такий популярний для кімнат, які використовують переважно вечорами.

  2. Білі лампи дають світло, схоже на денний — з ним ви можете досить вільно вибирати кольори, вони можуть бути й блідими, і яскравими, будь-який вибір матиме чудовий вигляд.

  3. LED-освітлення дає відтінок блакитного, який ми рекомендуємо підкреслити прохолодними пастельними – якщо вам подобається сучасний дизайн – або пом'якшити за допомогою теплих жовтих тонів.

Які кольори вибрати? Для кімнат з теплим світлом від класичних ламп розжарювання рекомендуємо W0.05.65, при білих лампах краще підійде K2.45.64 а для LED-освітлення — A0.05.75 або F2.35.75.

Між іншим

Вибравши колір, протестуйте його на аркуші паперу A4 або на невеликій ділянці стіни — і подивіться, як він виглядатиме в різний час дня під різним освітленням.

Отримання даних, зачекайте...